OTM Belgian Shippers' Council

Belangenorganisatie logistiek - handel en industrie

O.T.M. staat voor Organisatie van Traffic Managers. Zij is de enige organisatie die de
belangen verdedigt van de Verladers, zijnde de bedrijven die voor het vervoer van hun
producten gebruik maken van eigen vervoer of van transportbedrijven.

Helpdesk

Daarom wordt u lid!

Wil U of uw bedrijf ook gehoord worden in belangrijke overheids- en andere dossiers, zonder daar individueel tijd en financiën te moeten voor aanwenden, dan is lidmaatschap van O.T.M. een must.

O.T.M. is uw spreekbuis.

Hoe groter O.T.M. wordt, des te krachtiger klinkt uw stem als verlader.

Stel uw vragen aan onze experts!

Haal kennis binnen via onze nieuwsbrief!

Werk zelf actief mee!
Contacteer ons via info@otmbe.org

Topics uit 2017

Helpdeskvraag 14/04/17

U stelde volgende vraag via de OTM helpdesk:

Kan jij iets vertellen over de (milieu)zone in Gent waarvoor een vergunning moete worden aangevraagd om goederen bij klanten af te leveren? Ik dacht dat pas in 2020 in Gent de milieuzone wordt ingesteld?
Betreft dit een verandering/ beperking in de levering in de binnenstad (centrum) van Gent??
Eén van onze leden heeft veel problemen en krijgt veel problemen bij de levering aan klanten in Gent.

Log in en lees het antwoord hier

Helpdeskvraag 08/04/17

U stelde volgende vraag via de OTM helpdesk:

Wij hadden graag jullie advies gehad over volgende ‘tegenstrijdige’ info.

Volgens de IMDG-code 38-16 staat onder 1.3.1 Training dat er verschillende trainingen verplicht zijn:

  • General awareness/familiarization training
  • Function-specific training
  • Safety training
  • Nergens bij deze trainingen staat een geldigheidsdatum van een attest of examen.

Bij 1.3.1.5 staat onder ‘recommended training’ oa bij punt 6: ‘port byelaws’.

Op de website van de Haven van Antwerpen echter staat vermeld:

Verplichte opleidingen:

  • Inleiding tot de IMDG-code
  • Havenreglementering gevaarlijke goederen

Is er een bepaalde geldigheid verbonden aan IMDG-opleidingen?
Dient hiervoor een examen afgelegd te worden?

Ons lid heeft reeds IMDG-opleidingen gevolgd bij een erkend opleidingsinstituut, doch hebben zij nog geen opleiding havenreglementering gevolgd.
Is dit van toepassing voor een productiebedrijf of is dit enkel van toepassing voor rederijen/freight forwarders en vallen zij als bedrijf hier van tussen?

Log in en lees het antwoord hier

Helpdeskvraag 26/04/17

U stelde volgende vraag via de OTM helpdesk:

Maar kan jij mij helpen met de officiele verklaring van “Force Majeure” voor het transportwezen ?

Wij hebben ellenlange discussies met transporteurs en market company en ik wil graag de officiele versie.
• Het gaat over traffic jams -> kan dit behoren tot force majeure ?
• Wij hebben een onderscheid gemaakt tss 2 soorten traffic jams
o De unexpected
o de reguliere.
De unexpected aanvaarden wij onder force majeure de andere niet.

Log in en lees het antwoord hier

Helpeskvraag 01/02/17

U stelde volgende vraag via onze OTM helpdesk:

Ons verkoopkantoor in Duitsland kreeg de vraag van KPMG Duitsland om een vermelding te doen op onze facturen - om te voldoen aan de Zwitserse BTW wet - van de zin : „Verzicht auf die Einfuhr im eigenen Namen gemäss Schweizer Mehrwertsteuerverordnung Art. 3 Abs. 3.“
Een opsomming van het verloop van zo’n zending :

  • Wij in Evergem bestellen en betalen het transport.
  • De goederen worden fysiek verstuurd vanuit Evergem rechtstreeks naar de klant in Zwitserland maar de facturatie verloopt via een tussenstap (Intercompany)
  • De facturen verlopen als volgt: factuur van ons bedrijf België naar ons bedrijf in Duitsland ( waarop de transportkosten afzonderlijk worden toegevoegd ) en vervolgens een factuur van de afdeling in Duitsland naar de eindklant in Zwitserland.
  • We vertollen de goederen uit BE met de intercompany factuur van BE naar DE en dit zou incoterm DAP moeten zijn omdat de transporteur zijn factuur aan BE richt. (is eigenlijk DAP port op factuur, maar dit is geen officiële incoterm, het feit dat we de trp kosten door factureren is enkel een commercieel iets tussen ons en de klant, bij problemen zal de transporteur zich richten tot BE en voor hem maakt dit niet uit of we dit al dan niet onderling doorbelasten)

Is mijn redenering mbt DAP correct of moet dit eerder EXW zijn?
Is die speciale vermelding dan voor ons wel van nut omdat “onze” Belgische facturen niet worden gebruikt voor invoer in Zwitserland?
De invoer in CH verloopt met de fact van DE aan CH, en dit is DAP omdat de ontvangende partij geen enkele verantwoordelijkheid heeft bij een transporteur.
Correct?
Hierop moet die VAT vermelding dan wel vermeld worden?

Log in en lees het antwoord hier

Helpdeskvraag 13/01/17

U stelde volgende vraag via de OTM helpdesk:

Incoterm vermelden dat seller (oa DAP) instaat voor de packaging charges as per ICC2010 plooikaart. (vak linksonder)

Voor zover bij ons bekend kan een individueel ondertekend customer sales contract/agreement dit echter overrulen.
(vb Europallet 10 EUR/st en kraag 10 EUR/st)

Hebben jullie daar een officieel Engelstalig document over ter beschikking die dit staaft/onderbouwt ?

Log in en lees het antwoord hier

Helpdeskvraag 12/01/17

U stelde volgende vraag aan de OTM Helpdesk:

Ik kreeg trouwens gisteren van een concullega te horen dat voor Solas methode II zou afgeschaft worden in de toekomst. Ik heb hier zelf nog niets over opgevangen. Ik vermoed dat dit opportunisme  is. Maar laten jullie ook iets weten mocht dit gerucht enige waarde bevatten?
Log in en lees het antwoord hier

 

Helpdeskvraag 09/01/17

U stelde volgende vraag via de OTM helpdesk:

Graag uw advies in volgende:
Een vrachtwagen die door ons gisteren werd geladen met rubberen heftruckbanden in ons magazijn te Evergem voor bestemming Marseille werd door de douane staande gehouden en gewogen.
Daarbij werd vastgesteld dat 1 as van de vrachtwagen overladen was.
Het PV heb ik nog niet in mijn bezit maar de transporteur melde dat hij 2 ton op 1 as overladen is en dat de boete 4000 € zal bedragen.
De feiten: De vrachtwagen noch de transportfirma is eigendom van ons bedrijf, we hebben bij een externe partij dit transport besteld.
8 laadmeter - Geschat totaal gewicht : 14 ton.
Mijn vraag: kunnen wij als diegene die de vrachtwagen geladen hebben; aansprakelijk gesteld worden door de transportfirma en bijgevolg de boete moeten betalen?

Log in en lees het antwoord hier

O.T.M Partners

uw logo

dhl logo

uw logo

logo remant onderaan web300x135

descartes logo

bccl logo

get logo

stream logo

logo easyfairs nieuw kl

logo qatar kader

DP World Antwerp 2017 web

ziegler logo

Xeneta Logo Kl j

rotra logo

logo timocom partner

uw logo

tlhub logo

transportandlogisticsantwerpen1